RODO

Klauzula informacyjna

Podstawa prawna : Art.13 ust. 1 i 2  Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku  z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE  Nr 119 ze zmn.)

„ Zgodnie z  art. 13 ust.1 i 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 roku informuję , że :

1. Administratorem Pana/Pani danych osobowych jest Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Ustrzykach Dolnych. Z Administratorem można się kontaktować pisemnie, za pomocą poczty tradycyjnej na adres: ul. Pionierska 10, 38-700 Ustrzyki Dolne lub e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. .

2. Administrator wyznaczył Inspektora Ochrony Danych, z którym można się kontaktować pisemnie, za pomocą poczty tradycyjnej na adres: ul. Pionierska 10, 38-700 Ustrzyki Dolne lub email: bartek@wrb.bieszczady

3. Pana/Pani dane osobowe przetwarzane na podstawie ustawy RODO, to jest w oparciu 
o niezbędność przetwarzania do celów wynikających z zadań statutowych realizowanych przez Poradnię.

4. Dane osobowe mogą być przekazywane innym organom i podmiotom wyłącznie na podstawie obowiązujących przepisów prawa (Poradnia nie udostępnia danych innym podmiotom, chyba, że zostały zawarte dodatkowe ustalenia w tym zakresie z Państwem. )

5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane przez okres wynikający z obowiązujących przepisów prawa.

6. Posiada Pan/Pani prawo do: dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania, sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych,  wniesienia sprzeciwu, cofnięcia zgody na przetwarzanie. Z powyższych praw można skorzystać poprzez: kontakt e-mailowy pod adres  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub za pomocą poczty tradycyjnej na adres: ul. Pionierska 10, 38-700 Ustrzyki Dolne.

7. Ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do  Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy  przetwarzanie danych osobowych Pana/Panią dotyczących naruszałoby przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 roku.

8. Skorzystanie z pomocy Poradni jest dobrowolne, podanie zaś danych osobowych jest obowiązkiem ustawowym. Jest Pan/Pani zobowiązany/a do podania danych  określonych w formularzu. Dane te pochodzą od właścicieli danych, którzy posiadają prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania, żądania, uzupełniania, uaktualniania, sprostowania, czasowego lub stałego wstrzymania ich przetwarzania lub ich usunięcia ze zbioru, chyba, że dotyczy to danych osobowych, w odniesieniu, do których tryb ich uzupełnienia, uaktualnienia lub sprostowania określają odrębne ustawy. 

Autorzy strony: Marta Kądziołka, Agnieszka Wdowiak